Για την 20η αγωνιστική της Premier League, η Λέστερ υποδέχεται την Κάρντιφ (17:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 543+ αγορές!

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Λέστερ, μετά και από εκείνη επί της Τσέλσι (0-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλοντ Πιέλ υποδέχθηκε τη Μάντσεστερ Σίτι, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 14 λεπτά, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση πέντε λεπτά αργότερα με τον Άλμπράιτον και εν τέλει να ολοκληρώσει την ανατροπή στο 81′, με το τέρμα του Ρικάρντο Περέιρα. Έφτασε έτσι τους 28 βαθμούς και βρίσκεται στην έβδομη θέση, ούσα τέσσερις πόντους πίσω από την έκτη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας φετινός απολογισμός της για το φετινό πρωτάθλημα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδι η Κάρντιφ, όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλ Γουόρνοκ φιλοξενήθηκε από την Κρίσταλ Πάλας, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και τη μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Πρώτος βαθμός, μετά από τις ήττες που υπέστη από Γουότφορντ (3-2 εκτός) και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (1-5 εντός), φτάνοντας έτσι τους 15 συνολικά, ούσα και στην 16η θέση μαζί με τη Σαουθάμπτον, απέχοντας τρεις πόντους από την επικίνδυνη ζώνη. Εξακολουθεί να αγνοεί το διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας δυο ισοπαλίες και εφτά ήττες.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.