Για την 20η αγωνιστική της Ekstraklasa, η Ζαγκλέμπιε Σοσνόβιετς υποδέχεται τη Λέγκια Βαρσοβίας (21:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 345+ αγορές!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και εφτά αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Ζαγκλέμπιε Σοσνόβιετς, μετρώντας δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βάλντας Ιβανάουσκας υποδέχθηκε τη Λεχ Πόζναν, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 0-6. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα από το πρώτο ημίχρονο, παρουσιάστηκε ακόμη χειρότερη στο δεύτερο, με αποτέλεσμα να δεχθεί ακόμη τέσσερα. Πλέον, έχει σκοράρει μόλις μια φορά στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Με δώδεκα βαθμούς, παραμένει στην τελευταία θέση της κατάταξης, απέχοντας πέντε πόντους από τη Γκόρνικ Ζάμπρζε, που βρίσκεται ακριβώς από πάνω της. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας ηττηθεί στα τρία πιο πρόσφατα.

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα, προέρχεται η Λέγκια Βαρσοβίας, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρικάρντο Σα Πίντο υποδέχθηκε την Πιάστ Γκλίβιτσε, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Ο Κουλένοβιτς στο 20′ ήταν αυτός που έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, με τον Καρλίτος Λόπεζ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, έξι λεπτά πριν το φινάλε. Αυτό ήταν και το τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι που διατηρεί ανέπαφη την εστία της. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 36 συνολικά και βρίσκεται στη δεύτερη θέση, τρεις πόντους πίσω από την πρωτοπόρο Λέχια Γκντανσκ. Πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.