Για την έκτη εμβόλιμη αγωνιστική στην Primera Division, η Βαλένθια υποδέχεται την Θέλτα (23:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) στην έδρα της Βιγιαρεάλ αναδείχθηκε το Σάββατο η Βαλένθια. Κακό ποιοτικά παιχνίδι, με λίγες καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, το τελικό 0-0 κρίνεται σε γενικές γραμμές δίκαιο αποτέλεσμα. Τρίτη σερί ισοπαλία για τις “νυχτερίδες”, μετά απ’ αυτές που προηγήθηκαν με τις Λεβάντε (2-2 εκτός έδρας) και Μπέτις (0-0 εντός έδρας).

Από την άλλη πλευρά, η Θέλτα σ’ ένα συναρπαστικό παιχνίδι παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία 3-3 με τη Βαγιαδολίδ. Κέρδιζε 2-1 στο πρώτο ημίχρονο, μέχρι το 65′ της συνάντησης ήταν μπροστά στο σκορ με 3-1, για να δεχθεί τη μείωση σε εκείνο το σημείο και την ισοφάριση στις καθυστερήσεις (3-3 στο 94′). Δεύτερη αγωνιστική που αγνοεί τη νίκη η Θέλτα, μετά την ήττα από την Χιρόνα (3-2 εκτός έδρας).

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.