Σε αγώνα ρεβάνς του προκαταρκτικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ, η Τρακάι αντιμετωπίζει την τη Σεφν Ντρούινς (19:30) και η Betshop προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Γλίτωσε από την ήττα στο πρώτο παιχνίδι στην Ουαλία η Τρακάι και μετά την ισοπαλία (1-1) με την Σεφν Ντρούινς, εξακολουθεί να παραμένει φαβορί για την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, με λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, περισσότερες για την αντίπαλο. Έμεινε πίσω στο σκορ με την έναρξη της επανάληψης (1-0 στο 48’), έπειτα ανέβασε την απόδοσή της και εκμεταλλευόμενη την κούραση της αντιπάλου, έφθασε στην ισοφάριση στο 86’ της συνάντησης (1-1).

Από την άλλη πλευρά, η Σεφν Ντρούινς ήταν κοντά στο να πάρει έστω κι ένα μικρό προβάδισμα πρόκρισης, δεχόμενη την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Έδειξε καλύτερο πρόσωπο από την αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με την έναρξη της επανάληψης (1-0 στο 48’), έπειτα αμύνθηκε με στόχο να διαφυλάξει το υπέρ της προβάδισμα, δέχθηκε αρκετή πίεση από την αντίπαλο, λυγίζοντας με ισοφάριση στο 86’ (1-1).