Σε φιλική αναμέτρηση στη Βιέννη, η Αυστρία υποδέχεται τη Βραζιλία (17:00), σε μια αναμέτρηση που προσφέρεται από την Betshop με πλήθος αγορών.

Έπρεπε να περάσουν 32 χρόνια για να κερδίσει η Αυστρία ξανά τη Γερμανία, τα κατάφερε το περασμένο Σάββατο και επιβεβαίωσε την αγωνιστική της άνοδο. Ήταν η έβδομη διαδοχική νίκη σε φιλικό και επίσημο επίπεδο για τους γηπεδούχους, οι οποίοι μετά τα προκριματικά μετρούν 5/5 φιλικές νίκες κόντρα σε ιδιαίτερα δυνατές ομάδες. Πιο συγκεκριμένα, το ομοσπονδιακό συγκρότημα του Φράνκο Φόντα κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Ουρουγουάης (2-1), Σλοβενίας (3-0), Λουξεμβούργου (4-0), Ρωσίας (1-0) και Γερμανίας.

Απ’ την άλλη πλευρά, πήρε αυτό που ήθελε η Βραζιλία στο ιδιαίτερα απαιτητικό τεστ με την Κροατία την Κυριακή στο «Άνφιλντ». Έκανε κακό πρώτο ημίχρονο, η Κροατία πίεσε ψηλά τη «σελεσάο», την οδήγησε σε πολλά λάθη και είχε ευκαιρίες να σκοράρει, δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου. Η είσοδος του Νεϊμάρ στο ημίχρονο άλλαξε τις ισορροπίες και έγειρε την πλάστιγγα υπέρ των Βραζιλιάνων, που βρήκαν δύο γκολ στα τελευταία 20 λεπτά και επικράτησαν δίκαια. Ήταν η τρίτη διαδοχική φιλική νίκη χωρίς να δεχτούν γκολ, είχαν προηγηθεί αυτές κόντρα σε Ρωσία (0-3) και Γερμανία (0-1), τελευταία ομάδα που σκόραρε εναντίον τους ήταν η Ιαπωνία τον Νοέμβριο (1-3).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.