betshop

Στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής στη Veikkausliiga, η Χάκα φιλοξενεί την Ίλβες (18:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 418+ αγορές!

Αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Χάκα, μετά και τη νίκη επί της Χέλσινγκφορς (0-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τέεμου Ταΐνιο φιλοξένησε τη Λάχτι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ (15′, 66′), για να ισοφαρίσει ισάριθμες φορές με τους Ογιάλα (40′) και Χίλσκα (81′). Σημειώθηκε Goal/Goal και Over 2.5, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Εντός έδρας μετράει δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για την Ίλβες, μετά από δυο αναμετρήσεις, μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιάργο Βις φιλοξένησε τη Λάχτις, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-1. Προηγήθηκε στο δεύτερο λεπτό με τον Μιλιμάκι και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, εν τέλει έφτασε στη νίκη με τα τέρματα των Μετάλα (56′) και Άλμεν (80′). Σημειώθηκε Goal/Goal και Over 2.5, στα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.