Στα πλαίσια των “16” του Coppa Italia, η Τορίνο φιλοξενεί τη Τζένοα (22:15) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 581+ αγορές!

Επιστροφή στις νίκες για την Τορίνο, μετά από δυο αναμετρήσεις, με μια ισοπαλία και μια ήττα. Την Κυριακή, το σύνολο του Βάλτερ Ματσάρι φιλοξενήθηκε από τη Ρόμα, για τη Serie A, της οποίας επικράτησε με 0-2. Ο Μπελότι έβαλε μπροστά την ομάδα του στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα, με πέναλτι στο 86ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες, στη σεζόν, έχοντας πανηγυρίσει μια νίκη στα έξι πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (1-2-3).

Παράλληλα, και η Τζένοα επέστρεψε στις νίκες, μετά από τρεις αναμετρήσεις, με μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την Κυριακή, το σύνολο του Νταβίντε Νίκολα φιλοξένησε τη Σασουόλο, για τη Serie A, της οποίας επικράτησε με 2-1. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Κρισίτο στο 29′, δέχθηκε την ισοφάριση τέσσερα λεπτά αργότερα, για να επικρατήσει εν τέλει με το τέρμα του Πάντεφ, στο 86ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες, στη σεζόν.