Στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής στη Liga NOS, η Σπόρτινγκ Λισσαβώνας φιλοξενεί τη Μαρίτιμο (23:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 492+ αγορές!

Επιστροφή στις ήττες για τη Σπόρτινγκ Λισσαβώνας, μετά και τη νίκη επί της Βιτόρια Σετούμπαλ (1-3 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Εμάνουελ Φέρο φιλοξένησε τη Μπενφίκα, στο μεταξύ τους τοπικό ντέρμπι, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο 80ο λεπτό, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Αήττητη εδώ και πέντε αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Μαρίτιμο, με δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χοσέ Γκόμες φιλοξενήθηκε από τη Φαμαλισάο, με την οποία αναδείχθηκε ισόαπλη με 1-1. Παρότι προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Ταγκουέ, δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα, στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.