betshop

Στα πλαίσια του πρώτου προκριματικού γύρου στο Champions League, η Σέλτικ φιλοξενεί την ΚΡ Ρέικιαβικ (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 341+ αγορές!

Αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Σέλτικ, έχοντας προηγηθεί η νίκη επί της Χάμιλτον (5-1 εντός), για την Premiership. Στο τελευταίο παιχνίδι του, το σύνολο του Νιλ Λένον φιλοξενήθηκε από την Κιλμάρνοκ, για την ίδια διοργάνωση, με την οποία μοιράστηκε έμεινε στο 1-1. Παρότι προηγήθηκε στο 11′ με τον Κρίστι, δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στο 24ο λεπτό. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Επιστροφή στις ήττες για την ΚΡ Ρέικιαβικ, μετά από οκτώ αναμετρήσεις, μετρώντας έξι νίκες και δυο ισοπαλίες. Στο τελευταίο παιχνίδι του, το σύνολο του Ρούναρ Κρίστινσον φιλοξένησε την Χάφναρφιορντουρ, για την Úrvalsdeild, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο 15′ και παρότι ισοφάρισε με τον Φινμπόγκασον στο 41ο λεπτό, εν τέλει ηττήθηκε με γκολ που δέχθηκε στο 75′. Σημειώθηκε Over 2.5, στα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της.