Στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής στην Premier League, η Σαουθάμπτον φιλοξενεί τη Λέστερ (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 544+ αγορές!

Αγνοεί το τρίποντο εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις πρωταθλήματος η Σαουθάμπτον, έχοντας απολογισμό μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ραλφ Χάσενχουτλ φιλοξενήθηκε από τη Γουλβς, με την οποία έμεινε στο 1-1. Προηγήθηκε με τον Ινγκς στο 53′, για να δεχθεί την ισοφάριση από το σημείο του πέναλτι, οκτώ λεπτά αργότερα. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει μια ισοπαλία και τρεις ήττες στο φετινό πρωτάθλημα.

Στις νίκες επέστρεψε η Λέστερ, μετά και την ήττα από τη Λίβερπουλ (2-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μπρένταν Ρότζερς φιλοξένησε τη Μπέρνλι, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο 26′, κατάφερε ωστόσο να ισοφαρίσει αρχικά με τον Βάρντι στο 45′ και στη συνέχεια να ολοκληρώσει την ανατροπή με τον Τιλεμάνς στο 74ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και δυο ήττες στο φετινό πρωτάθλημα.