Στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής στην Championship, η Πρέστον φιλοξενεί τη Γουέστ Μπρομ (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 467+ αγορές!

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Πρέστον, έχοντας προηγηθεί εκείνη από τη Ντέρμπι Κάουντι (1-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άλεξ Νιλ φιλοξενήθηκε από τη Χαλ, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 4-0. Βρέθηκε πίσω με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, για να δεχθεί ακόμη τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, για το τελικό αποτέλεσμα (πεν . 48′, 51′, 77′). Σημειώθηκε N/G στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες και δυο ισοπαλίες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητη εδώ και οκτώ αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Γουέστ Μπρομ, με έξι νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σλάβεν Μπίλιτς φιλοξένησε τη Μπρίστολ Σίτι, της οποίας και επικράτησε με 4-1. Οι Γκιμπς (10′), Ματέους Περέιρα (39′), Ρόμπσον-Κανού (82′) και Όστιν (87′) σημείωσαν τα τέρματα της, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν προσωρινά σε 2-1 στο 80ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τέσσερα από τα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττας, στο φετινό πρωτάθλημα