Στα πλαίσια της φάσης των “16” του Coppa Italia, η Πάρμα φιλοξενεί τη Ρόμα (22:15) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 501+ αγορές!

Επιστροφή στις νίκες για την Πάρμα, μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Τη Δευτέρα, το σύνολο του Ρομπέρτο Ντ’Αβέρσα υποδέχθηκε τη Λέτσε, για τη Serie A, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μετά το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, ο Ιακοπόνι στο 57′ έβαλε μπροστά την ομάδα του, με τον Κορνέλιους στο 72′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες, τη φετινή σεζόν, μένοντας αήττητη στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς της (2-1-0).

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Ρόμα, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στην Τορίνο (0-2 εντός). Την Κυριακή, το σύνολο του Πάουλο Φονσέκα υποδέχθηκε τη Γιουβέντους, για τη Serie A, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-2. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (3′, πεν. 10′), για να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα, με το εύστοχο πέναλτι του Περότι, στο 68ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, τη φετινή σεζόν, μένοντας αήττητη στις τρεις πιο πρόσφατες αντίστοιχες εξόδους της (3-1-0).