Στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής των πλέι οφ στη Super League 1, ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον Ολυμπιακό (19:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 347+ αγορές!

Χωρίς νίκη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθλήματος ο ΠΑΟΚ, έχοντας προηγηθεί η ήττα από τον Ολυμπιακό (0-1 εντός). Για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, το σύνολο του Αμπέλ Φερέιρα φιλοξενήθηκε από την Ξάνθη, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε στο τέταρτο μόλις λεπτό με τον Άκπομ, για να δεχθεί την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα, στο 18′. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα έξι από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει δέκα νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητος στο φετινό πρωτάθλημα παραμένει ο Ολυμπιακός, μετρώντας 20 νίκες και έξι ισοπαλίες. Για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, το σύνολο του Πέδρο Μαρτίνς φιλοξένησε τον Παναιτωλικό, του οποίου και επικράτησε με 2-0. Πήρε προβάδισμα με τον Μασούρα στο 60′, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνει ο Μπουχαλάκης, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε No Goal, στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του. Εκτός έδρας μετράει οκτώ νίκες και πέντε ισοπαλίες, στο φετινό πρωτάθλημα.