Στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής στη Superliga, η Οντένσε φιλοξενεί την Άαλμποργκ (20:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 470+ αγορές!

Την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Οντένσε, έχοντας προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Λίνγκμπι (4-3 εκτός) και Μίντιλαντ (1-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιάκομπ Μίχελσεν φιλοξενήθηκε από τη Χόρσενς, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Προηγήθηκε στο 23′ με το πέναλτι του Καντρί, με το αυτογκόλ του Λουντ στο 61′ να φέρνει το ματς στα ίσα και τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ανατροπή, τέσσερα λεπτά αργότερα. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Άαλμποργκ, έχοντας απολογισμό μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιάκομπ Φράις φιλοξένησε τη Χόμπρο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο πέμπτο μόλις λεπτό, με το αυτογκόλ του Τελάντερ, για να ισοφαρίσει άμεσα με το τέρμα του Φαν Βέερτ, τέσσερα λεπτά αργότερα, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, μια ισοπαλία και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.