Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής στη Vysshaya Liga, η Ντιναμό Μινσκ φιλοξενεί τη Νέμαν Γκρόντνο (19:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 543+ αγορές!

Επιστροφή στις ήττες για τη Ντιναμό Μινσκ, μετά τη νίκη επί της Τορπέντο Μπελάζ (2-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σεργκέι Γκουρένκο φιλοξενήθηκε από τη Γκοροντέγια, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 14ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι, έκρινε και την αναμέτρηση. Αυτή ήταν και η τρίτη ήττα σε τέσσερις συνολικά αναμετρήσεις. Σημειώθηκε No Goal και Under 2.5, στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς της.

Αήττητη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Νέμαν Γκρόντνο, με απολογισμό μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ιγκόρ Κοβάλεβιτς φιλοξένησε τη Μπελσίνα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Προηγήθηκε στο σκορ με τον Καντιμιάν στο 42′, για να δεχθεί την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα στο 59ο λεπτό. Σημειώθηκε Under 2.5, στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς της.