betshop

Στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής στην Allsvenskan, η Νόρκεπινγκ φιλοξενεί τη Χάκεν (20:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 548+ αγορές!

Επιστροφή στις νίκες για τη Νόρκεπινγκ, μετά από πέντε αναμετρήσεις, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιενς Γκούσταφσον φιλοξενήθηκε από τη Γκέτεμποργκ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-3. Οι Άλμκβιστ (4′), Νίμαν (29′) και Λέβιν (76′) σημείωσαν τα τέρματα της, με τους γηπεδούχους να μειώνουν προσωρινά σε 1-2 στο 61ο λεπτό. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα έξι τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Χάκεν, μετά και από εκείνη επί της Βάρμπεργκ (1-3 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αντρέας Αλμ φιλοξένησε αυτή τη φορά τη Βάρμπεργκ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Προηγήθηκε με τα τέρματα των Σόντερλουντ (11′) και Μπένγκτσον (63′), πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν απλά για το τελικό αποτέλεσμα, στις καθυστερήσεις. Σημειώθηκε Goal/Goal και Over 2.5, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.