Στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής στην Premier League, η Νιουκάστλ φιλοξενεί την Τσέλσι (19:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 483+ αγορές!

Αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Νιουκάστλ, μετρώντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Στιβ Μπρους φιλοξενήθηκε από τη Γουλβς, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρότι προηγήθηκε με τον Αλμιρόν στο έβδομο λεπτό, δέχθηκε την ισοφάριση στο 14′, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων προέρχεται στο πρωτάθλημα η Τσέλσι, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φρανκ Λάμπαρντ φιλοξένησε τη Μπέρνλι, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Ζορζίνιο στο 27′, ενώ στο 38′ ο Έιμπραχαμ διπλασίασε τα τέρματα της, πριν ο Χάντσον-Οντόι διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα, στο 49ο λεπτό. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει επτά νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-1-0).