Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στη Vysshaya Liga, η ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ φιλοξενεί τη Ρουχ Μπρεστ (17:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 554+ αγορές!

Χωρίς βαθμό παραμένει μετά και τις δυο πρώτες αναμετρήσεις του πρωταθλήματος η ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κιρίλ Αλσέφσκι φιλοξενήθηκε από τη Σλάβια Μόζιρ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-1. Προηγήθηκε με τονυ Βίλουμσον στο 10ο λεπτό, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (32′, 48′). Προηγήθηκε η ήττα της πρεμιέρας από τη Ζβέζντα Μινσκ (3-1 εκτός). Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της στη διοργάνωση.

Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Ρουχ Μπρεστ. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο Αλεκσάντρ Σέντνεφ φιλοξένησε τη Ζβέζντα Μινσκ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 43ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Προηγήθηκε η νίκη της πρεμιέρα επί της Ντινάμο Μινσκ (0-1 εκτός). Σημειώθηκε Goal/Goal και Over 2.5 στα τέσσερα από τα έξι τελευταία επίσημα παιχνίδια της.