Στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής στην Primera División, η Μουνισιπάλ Γκρέτσια φιλοξενεί την Πέρεζ Ζελεδόν (00:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 337+ αγορές!

Πρώτη ήττα για τη Μουνισιπάλ Γκρέτσια, μετά από τρεις αναμετρήσεις με απολογισμό μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φερνάντο Παλομέκ φιλοξένησε την Καρταχίνες, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-3. Προηγήθηκε δις, με τους Μπρένες (6′) και Ντελγκάδο (69′), για να δεχθεί στα τελευταία λεπτά την ανατροπή. Σημειώθηκε No Goal, στα έξι από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Πέρεζ Ζελεδόν, με απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τζόνι Τσάβες φιλοξένησε τη Ντεπορτίβο Σάπρισα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με τον Αθκούρα, για να δεχθεί την ισοφάριση από το σημείο του πέναλτι, έξι λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε No Goal, στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.