Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξενεί τη Σαχτάρ (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 535+ αγορές!

Επιστροφή στις νίκες για τη Μάντσεστερ Σίτι, μετά από δυο αναμετρήσεις. με μια ισοπαλία και μια ήττα. Το Σάββατο, το σύνολο του Πεπ Γκουαρδιόλα φιλοξένησε την Τσέλσι, στα πλαίσια της Premier League, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 21′, για να ισοφαρίσει αρχικά με τον Ντε Μπρούινε, οκτώ λεπτά αργότερα, και εν τέλει να κάνει την ανατροπή με τον Μαχρέζ στο 37′. Σημειώθηκε G/G στα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει οκτώ νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα, στη σεζόν.

Αήττητη εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Σαχτάρ, με τρεις νίκες κα μια ισοπαλία, σε όλες τις διοργανώσεις. Την Παρασκευή, το σύνολο του Λουίς Κάστρο φιλοξένησε την Λβιβ, στα πλαίσια του ουκρανικού πρωταθλήματος, κόντρα στην οποία επικράτησε με 4-1. Τα τέρματα των Ζούνιορ Μοράες (11′, 53′, πεν. 77′) και Άλαν Πάτρικ (85′) ήταν και αυτά που της χάρισαν τη νίκη, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν προσωρινά σε 1-1 στο 25ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει οκτώ νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα, στη σεζόν.

Η αναμέτρηση αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον και η Betshop έχει ετοιμάσει μία μεγάλη γκάμα από αγορές στις οποίες μπορεί να στοιχηματίσει κανείς. Για παράδειγμα, ποιος παίκτης θα σκοράρει πρώτος, ποιος τελευταίος και πολλές ακόμη επιλογές!