Στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής στην Premier League, η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξενεί τη Γουέστ Χαμ (19:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 528+ αγορές!

Από την πρώτη της ήττα, μετά από πέντε αναμετρήσεις με απολογισμό τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, προέρχεται η Μάντσεστερ Σίτι. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Πεπ Γουαρδιόλα φιλοξενήθηκε από την Τότεναμ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το 60′, βρέθηκε πίσω στο σκορ τρία λεπτά αργότερα, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 71ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα 13 από τα 16 τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (3-1-0).

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αναμετρήσεις η Γουέστ Χαμ, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντέιβιντ Μόγιες φιλοξένησε τη Μπράιτον, με οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3. Προηγήθηκε με 2-0 και 3-1, με τους Ντιόπ (30′) και Σνόντγκρας (45′, 57′), όμως δεν ήταν ικανή να πάρει και το “τρίποντο”. Σημειώθηκε G/G στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, γνωρίζοντας την ήττα στις τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (1-0-4).