Στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής στην Premier League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξενεί τη Μπέρνλι (22:15) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 536+ αγορές!

Επιστροφή στις ήττες για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, παρά τη νίκη επί της Νόριτς (4-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ φιλοξενήθηκε από τη Λίβερπουλ, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 14′, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα εννέα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (5-4-0).

Από την πρώτη της νίκη, μετά από τέσσερις διαδοχικές ήττες, προέρχεται η Μπέρνλι. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σον Ντάις φιλοξένησε τη Λέστερ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο 33′, για να κάνει την ανατροπή με τους Γουντ (56′) και Γουέστγουντ (79′). Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (1-0-3).