Στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής στη Ligue 1, η Λυών φιλοξενεί τη Λιλ (22:05) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 553+ αγορές!

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Λυών, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Νις (2-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ρούντι Γκαρσία φιλοξενήθηκε από τη Στρασμπούργκ, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο 22′, για να ισοφαρίσει αρχικά με τον Κορνέ στο 40′ και εν τέλει να κάνει την ανατροπή με τον Ρενέ – Αντελαΐντ στο 75′. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες και από δυο ισοπαλίες και ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Λιλ, μετά από τρεις αναμετρήσεις με μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κριστόφ Γκαλτιέ φιλοξένησε τη Ντιζόν, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Οσιμέν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.