Στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής στη Ligue 2, η Λοριάν φιλοξενεί την Καέν (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 462+ αγορές!

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Λοριάν, μετά τις πέντε σερί νίκες που πανηγύρισε κόντρα σε Νιόρ (4-1 εντός), Σατορού (1-3 εκτός), Γκρενόμπλ (2-1 εντός), Ορλεάν (0-4 εκτός) και Οσέρ (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κριστόφ Πελισιέ φιλοξενήθηκε από τη Βαλενσιέν, από την οποία και ηττήθηκε με 3-0. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 14′, δεχόμενη ακόμη δυο τέρματα στα τελευταία λεπτά (83′, 85′), για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Δεύτερο διαδοχικό ματς πρωταθλήματος, μετά και την ήττα από τη Ροντέ (2-1 εκτός), στο οποίο η Καέν αγνοεί τη νίκη. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Πασκάλ Ντουπράζ φιλοξένησε την Κλερμόν, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αποτέλεσμα αρνητικό, δεδομένου πως αγωνιζόταν με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 53ο λεπτό και έπειτα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.