Στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής στη Ligue 1, η Λιλ φιλοξενεί τη Μονπελιέ (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 538+ αγορές!

Από την τρίτη διαδοχική της νίκη προέρχεται στο πρωτάθλημα η Λιλ, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ντιζόν (1-0 εντός) και Λυών (0-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κριστόφ Γκαλτιέ υποδέχθηκε τη Μπρεστ, της οποίας επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Οσιμέν στο 16′ ήταν αρκετό για να της χαρίσει και τη νίκη, με τον Μπαμπά να αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στα πέντε τελευταία της παιχνίδια, σημειώθηκε N/G και Under 2.5. Επτά νίκες και δυο ισοπαλίες ο εντός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα. Μεσοβδόμαδα, ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Τσέλσι, για το Champions League.

Την πρώτη της ήττα μετά από έξι αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα και με απολογισμό δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, υπέστη και πάλι η Μονπελιέ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μισέλ ντερ Ζακαριάν υποδέχθηκε την Παρί Σεν Ζερμέν, από την οποία και ηττήθηκε με 1-3. Ευτύχησε να προηγηθεί με το αυτογκόλ του Παρέδες στο 41ο λεπτό, για να δεχθεί εν τέλει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο (74′, 76′, 81′). Στα τρία τελευταία της παιχνίδια, σημειώθηκε G/G και Over 2.5. Πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα.

Η αναμέτρηση αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον και η Betshop έχει ετοιμάσει μία μεγάλη γκάμα από αγορές στις οποίες μπορεί να στοιχηματίσει κανείς. Για παράδειγμα, ποιος παίκτης θα σκοράρει πρώτος, ποιος τελευταίος και πολλές ακόμη επιλογές!