Στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής στην Premier League, η Λίβερπουλ φιλοξενεί την Τότεναμ (18:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 542+ αγορές!

Αήττητη συνεχίζει την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα η Λίβερπουλ, με οκτώ νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιούργκεν Κλοπ φιλοξενήθηκε από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 36′, έφτασε στην ισοφάριση με τον Λαλάνα, πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Επικράτησε και στα τέσσερα εντός της στη φετινή διοργάνωση.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, η Τότεναμ έμεινε μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα, έχοντας προηγηθεί η ήττα από τη Μπράιτον (3-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μαουρίτσιο Ποκετίνο υποδέχθηκε τη Γουότφορντ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Βρέθηκε πίσω στο έκτο μόλις λεπτό, για να ισοφάρισει με τον Ντέλε Άλι, στο 86′. Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο ισοπαλίες και δυο ήττεςμ στο φετινό πρωτάθλημα.