Στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής στην Premier League, η Λέστερ φιλοξενεί τη Σαουθάμπτον (17:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 546+ αγορές!

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Λέστερ, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Γουέστ Χαμ (1-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μπρένταν Ρότζερς φιλοξενήθηκε από τη Νιουκάστλ, της οποίας επικράτησε με 0-3. Πήρε προβάδισμα με τον Αγιόθε Πέρεθ στο 36′ και τρία λεπτά αργότερα ο Μάντισον διπλασίασε τα τέρματα της, με τον Τσούντουρι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο 87ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητη σε τέσσερις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Σαουθάμπτον, με απολογισμό τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ραλφ Χάσενουτλ φιλοξένησε την Τότεναμ, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Ινγκς στο 17ο λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση αυτή. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, παίρνοντας το διπλό στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους της.