Στα πλαίσια των πημιτελικών του League Cup, η Λέστερ φιλοξενεί την Άστον Βίλα (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 540+ αγορές!

Την τρίτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε η Λέστερ, έχοντας προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Γουέστ Χαμ (1-2 εκτός) και Νιουκάστλ (0-3 εκτός), για την Premier League. Το Σάββατο, το σύνολο του Μπρένταν Ρότζερς φιλοξένησε τη Γουίγκαν, για τον τρίτο γύρο του FA Cup, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0 και ππήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση. Προηγήθηκε στο σκορ με το αυτογκόλ του Πιρς στο 19ο λεπτό, με τον Μπαρνς να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, πέντε λεπτά πριν από την ανάπαυλα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει οκτώ νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, στη σεζόν.

Επιστροφή στις ήττες για την Άστον Βίλα, μετά και τη νίκη επί της Μπέρνλι (1-2 εκτός), για την Premier League. Το Σάββατο, το σύνολο του Ντιν Σμιθ φιλοξενήθηκε από τη Φούλαμ, για τον τρίτο γύρο του FA Cup, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1, μένοντας εκτός συνέχειας. Βρέθηκε πίσω στο 54′ και παρότι ισοφάρισε προσωρινά στο 63′ με τον Ελ Γκαζί, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, έντεκα λεπτά αργότερα, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και εννέα ήττες, στη σεζόν, γνωρίζοντας την ήττα στις τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (1-0-4).