Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League, η Λάτσιο φιλοξενεί τη Σέλτικ (19:55) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 550+ αγορές!

Την τρίτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε η Λάτσιο, έχοντας προηγηθεί εκείνες επί των Φιορεντίνα (1-2 εκτός) και Τορίνο (4-0 εντός). Την Κυριακή, το σύνολο του Σιμόνε Ιντζάγκι φιλοξενήθηκε από τη Μίλαν, για τη Serie A, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Προηγήθηκε με τον Ιμόμπιλε στο 24′, δέχθηκε την ισοφάριση τέσσερα λεπτά αργότερα, με το αυτογκόλ του Μπάστος, για να επικρατήσει εν τέλει, το τέρμα του Κορέα, επτά λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Over 2.5 στα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες, στη σεζόν.

Από την πέμπτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται από την πλευρά της η Σέλτικ. Το Σάββατο, το σύνολο του Νιλ Λένον φιλοξενήθηκε από τη Χιμπέρνιαν, στα ημιτελικά του League Cup, της οποίας και επικράτησε με 2-5. Τα τέρματα των Ελιουνούσι (17′, 44′), ΜακΓκρέγκορ (21′) και Μπράουν (56′, 90′) ήταν αυτά που έκριναν την αναμέτρηση, με τους γηπεδούχους να μειώνουν σε 1-2 (36′) και 2-4 (58′), αντίστοιχα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει οκτώ νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα, στη σεζόν.