Στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής στη Vysshaya League, η Ισλόχ φιλοξενεί τη Σμολεβίτσι (16:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 501+ αγορές!

Νιηκφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα η Ισλόχ. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Βιτάλι Ζουκόφσκι φιλοξένησε τη Νέμαν Γκρόντνο, κόντρα στην οποία πανηγύρισε το τρίποντο, μετά και το τελικό με 1-0. Το τέρμα του Γιανσάνε στο 88ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε η Σμολεβίτσι στην πρεμιέρα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αλεξάντρ Μπράζεβιτς φιλοξενήθηκε από τη Ντινάμο Μπρεστ, με την οποία έμεινε στο 1-1. Προηγήθηκε με το τέρμα του Μουκαμέντοφ στο 55′, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 69ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια της.