Στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής για τα προκριματικά του Euro 2020, η Ιρλανδία φιλοξενεί τη Δανία (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 482+ αγορές!

Από την πρώτη της ήττα στα προκριματικά προέρχεται η Ιρλανδία, μετά από τρεις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μικ ΜακΚάρθι φιλοξενήθηκε από την Ελβετία, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 16′, έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 76′, όταν και αποβλήθηκε ο Κόλμαν, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με το αυτογκόλ του Ντάφι. Σημειώθηκε Under 2.5 στα επτά παιχνίδια της στα προκριματικά.

Αήττητη παραμένει στα προκριματικά η Δανία, με τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άγκε Χαρέιντε φιλοξένησε το Γιβραλτάρ, κόντρα στο οποίο επικράτησε με το εντυπωσιακό 6-0. Οι Σκοβ (12′, 64′) και Έρικσεν (85′, 90’+3), με τους Γκίτγιαερ (47′) και Μπρέιθγουεϊτ (51′) ήταν αυτοί που σημείωσαν τα τέρματα που της χάρισαν και τη νίκη. Σημειώθηκε N/G στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.