Στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής στην Premier League, η Έβερτον φιλοξενεί τη Νιουκάστλ (21:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 543+ αγορές!

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι κατάφερε να παραμείνει αήττητη η Έβερτον, έχοντας προηγηθεί η νίκη επί της Μπράιτον (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κάρλο Αντσελότι φιλοξενήθηκε από τη Γουέστ Χαμ, με την αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 40′, για να φτάσει στην ισοφάριση τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Κάλβερτ-Λιούιν. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (3-1-0).

Επιστροφή στις νίκες για τη Νιουκάστλ, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις με μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Στιβ Μπρους φιλοξένησε την Τσέλσι, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Χέιντεν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ήταν και αυτό που της χάρισε το “τρίποντο”. Σημειώθηκε 2-3 Goals, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, μια ισοπαλία και επτά ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-1-2).