betshop

Στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής στο UEFA Nations League, η Δανία φιλοξενεί την Αγγλία (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 556+ αγορές!

Πρώτη ήττα για τη Δανία, μετά από 15 παιχνίδια, φιλικά και επίσημα, μετρώντας οκτώ νίκες και επτά ισοπαλίες. Για την πρώτη αγωνιστική του UEFA Nations League, το σύνολο του Κάσπερ Χούλμαντ φιλοξένησε το Βέλγιο, κόντρα στο οποίο ηττήθηκε με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο ένατο λεπτό, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 76′. Σημειώθηκε No Goal, στα έξι από τα επτά τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

Την τέταρτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις, πανηγύρισε η Αγγλία, έχοντας προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Βουλγαρία (0-6 εκτός), Μαυροβούνιο (7-0 εντός) και Κόσοβο (0-4 εκτός). Για την πρώτη αγωνιστική του UEFA Nations League, το σύνολο του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ φιλοξενήθηκε από την Ισλανδία, κόντρα στην οποία επικράτησε με 0-1. Τα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Στέρλινγκ, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal, στα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια της.