Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στη Vysshaya Liga, η Βίτεμπσκ φιλοξενεί τη Σμολεβίτσι (16:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 533+ αγορές!

Δεν έχει πανηγυρίσει νίκη μετά τις δυο πρώτες αναμετρήσεις του πρωταθλήματος η Βίτεμπσκ. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αλεκσάντρ Μπράζεβιτς φιλοξενήθηκε από την Ισλόχ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο ένατο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Προηγήθηκε η ισοπαλία της πρεμιέρας με τη Ντιναμό Μπρεστ (1-1 εκτός). Σημειώθηκε Under 2.5 στα πέντε πιο πρόσφατα επίσημα παιχνίδια της.

Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Σμολεβίτσι. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σεργκέι Γιασίνσκι φιλοξενήθηκε από τη Νέμαν Γκρόντνο, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 51′, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα επτά λεπτά αργότερα, από το σημείο του πέναλτι. Προηγήθηκε η νίκη της πρεμιέρα επί της Γκοροντέγια (1-0 εντός). Σημειώθηκε No Goal και Under 2.5, στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της στη διοργάνωση.