Στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής στη La Liga, η Βιγιαρεάλ φιλοξενεί την Εσπανιόλ (17:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 574+ αγορές!

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Βιγιαρεάλ, έχοντας προηγηθεί εκείνες επί των Σεβίλλη (1-2 εκτός) και Χετάφε (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χάβι Καγιέχα φιλοξενήθηκε από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο 22′, για να κάνει στην πορεία την ανατροπή με τους Μανού Τριγκέρος (πεν. 58′) και Σάντι Καθόρλα (72′). Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα πέντε από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (1-2-1).

Αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης εδώ και εννέα αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Εσπανιόλ, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αμπελάρδο φιλοξένησε τη Μπαρτσελόνα, στο μεταξύ τους καταλανικό ντέρμπι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2. Παρότι προηγήθηκε με τον Νταβίντ Λόπεθ στο 23ο λεπτό, δέχθηκε την ανατροπή (50′, 59′), πριν ο Γου Λέι ισοφαρίσει για το τελικό αποτέλεσμα στο 88ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G στα έξι από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της.