Στα play offs της Primera Division στη Νικαράγουα, η Βάλτερ Φερέτι φιλοξενεί τη Χαλάπα (04:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 180+ αγορές!

Από την πρώτη της ήττα, μετά από τέσσερις σερί νίκες, προέρχεται η Βάλτερ Φερέτι. Για την τελευταία αγωνιστική, το σύνολο του Χένρι Ουρμπίνα φιλοξενήθηκε από τη Μανάγκουα, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 80ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal, στα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αναμετρήσεις η Χαλάπα, έχοντας απολογισμό δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Για την τελευταία αγωνιστική, το σύνολο του Άνχελ Ορεγιάνα φιλοξένησε τη Ρεάλ Εστέλι, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα (23′, 59′), για να μειώσει με τον Γκάμπριελ στο 66ο λεπτό. Ήταν η δεύτερη διαδοχική της ήττα, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Μανάγκουα (6-1 εκτός). Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.