Στα πλαίσια της προημιτελικής φάσης του Copa del Rey, η Αθλέτικ Μπιλμπάο φιλοξενεί τη Μπαρτσελόνα (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 563+ αγορές!

Από την πρώτη της ήττα, μετά από εννέα αναμετρήσεις με δυο νίκες και επτά ισοπαλίες, προέρχεται η Αθλέτικ Μπιλμπάο. Την Κυριακή, το σύνολο του Γκάιθκα Γκαριτάνο φιλοξένησε τη Χετάφε, για τη La Liga, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο 26′, για να δεχθεί και ένα δεύτερο τέρμα στο 50ο λεπτό, από το σημείο του πέναλτι. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, τη φετινή σεζόν, αγνοώντας τη νίκη στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (0-2-1).

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε η Μπαρτσελόνα, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Λεγκανές (5-0 εντός), για το κύπελλο. Την Κυριακή, το σύνολο του Κίκε Σετιέν φιλοξένησε τη Λεβάντε, για τη La Liga, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Ο Ανσού Φατί έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 30′ και ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα της, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στις καθυστερήσεις, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, τη φετινή σεζόν, πανηγυρίζοντας ένα διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (1-2-1).