Στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής στη Serie A, η Αταλάντα φιλοξενεί τη Σπαλ (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 541+ αγορές!

Αήττητη εδώ και τρεις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Αταλάντα, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τζιανπιέρο Γκασπερίνι φιλοξενήθηκε από την Ίντερ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Βρέθηκε πίσω μόλις στο τέταρτο λεπτό, για να ισοφαρίσει με τον Γκοσένς στο 75′, ενώ στο 88′ ο Μουριέλ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι για τους “μπεργκαμάσκι”. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε η Σπαλ, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Βερόνα (0-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Λεονάρντο Σέμπλιτσι φιλοξενήθηκε από τη Φιορεντίνα, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε οκτώ λεπτά πριν το φινάλε, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Ήταν και η πέμπτη της ήττα στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις στη διοργάνωση (1-0-5). Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και οκτώ ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (1-0-3).