Στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής στην Jupiler League, η Αντβέρπ φιλοξενεί την Άντερλεχτ (21:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 470+ αγορές!

Αήττητη εδώ και επτά αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Αντβέρπ, με απολογισμό πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Λάζλο Μπόλονι φιλοξενήθηκε από τη Σιντ Τρούιντεν, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 87ο λεπτό, για να αποφύγει εν τέλει την ήττα, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρεφαέλοφ, στις καθυστερήσεις. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει οκτώ νίκες και μια ισοπαλία, στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για την Άντερλεχτ, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις με τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φράνκι Φερκάουτερεν φιλοξένησε τη Γκενκ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Φλαπ, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 54′ και επτά λεπτά αργότερα, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.