Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, ο Άγιαξ φιλοξενεί την Τσέλσι (19:55) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 547+ αγορές!

Αήττητος παραμένει στη σεζόν ο Άγιαξ, έχοντας απολογισμό 13 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Το Σάββατο, το σύνολο του Έρικ τεν Χαγκ φιλοξενήθηκε από τη Βαλβάικ, στα πλαίσια της Eredivisie, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-2. Πήρε προβάδισμα με τον Τάντιτς στο 46′, δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας, για να επικρατήσει εν τέλει με το τέρμα του Πρόμες στο 76ο λεπτό. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Νικηφόρα και στα επτά εντός του, στη σεζόν.

Την πέμπτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις, πανηγύρισε η Τσέλσι. Το Σάββατο, το σύνολο του Φρανκ Λάμπαρντ φιλοξένησε τη Νιουκάστλ, στα πλαίσια της Premier League, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Μάρκος Αλόνσο στο 73ο λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες και μια ήττα, στη σεζόν.