Στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής στη La Liga, η Βιγιαρεάλ φιλοξενεί τη Μαγιόρκα (20:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 496+ αγορές!

Ικανοποίησε με την απόδοσή της στην επιστροφή από την καραντίνα η Βιγιαρεάλ, πήρε δίκαιη νίκη (0-1) στην έδρα της Θέλτα και πλέον κοιτάζει τα ευρωπαϊκά εισιτήρια. Καλύτερη η ομάδα του Καγιέχα στο Βίγκο, ανέβασε την απόδοσή της στο τελευταίο κομμάτι, έχασε σπουδαίες ευκαιρίες και βρήκε το νικητήριο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Τριγέρος. Με 41 πόντους απέχει πλέον 5 από την 6η θέση και 6 από την 4η θέση.

Η Μαγιόρκα από την άλλη επέστρεψε υπνωτισμένη μετά τη διακοπή και δέχθηκε γκολ με τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού από την Μπαρσελόνα. Ανήμπορη να αντιδράσει δέχθηκε ακόμη τρία τέρματα από το Μέσι και την παρέα του και παρέμεινε εντός επικίνδυνης ζώνης με 25 βαθμούς, έναν λιγότερο από την 16η Θέλτα. Οι νησιώτες συγκαταλέγονται στις πλέον αδύναμες εκτός έδρας ομάδες της Ευρώπης, καθώς σε 13 εξόδους έχουν ρεκόρ 1-2-10 και συντελεστή τερμάτων 12-30!