Στις 20:30, η Βερόνα υποδέχεται τη Νάπολι για την 27η αγωνιστική της Serie A και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πάρα πολλές αγορές!

Με το δεξί επέστρεψε η Βερόνα από την καραντίνα, το Σάββατο επικράτησε στο Bentegodi με 2-1 της Κάλιαρι και διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες της για ευρωπαϊκή έξοδο! Εντυπωσιακό το μπάσιμο των Βερονέζων στο ματς, προηγήθηκαν 2-0 στο 26ο λεπτό με δύο τέρματα του Ντι Κάρμινε, αλλά η αποβολή του Μπορίνι στο 35ο λεπτό άλλαξε τις ισορροπίες του αγώνα. Οι Σαρδηνοί μείωσαν πριν το ημίχρονο και πίεσαν για την ισοφάριση, ως το 70′ όταν αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία μετά την απόβολή του Τσιγκαρίνι. Οι γηπεδούχοι έφτασαν του 38 πόντους, έναν λιγότερο από την 6η θέση, την οποία κατέχει η σημερινή της αντίπαλος.

Οι Ναπολιτάνοι πετούν στα σύννεφα μετά την κατάκτηση του Coppa Italia την περασμένη Τετάρτη. Κοίταξαν στα μάτια τη Γιουβέντους στον τελικό, ήταν μάλλον η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο και αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι στη διαδικασία των πέναλτι για να σηκώσουν το τρόπαιο στο Ολίμπικο! Αποθεώθηκε από τους παίκτες του ο Γκατούζο. Είχε προηγηθεί η ισοπαλία (1-1) – πρόκριση με την Ίντερ. Έχοντας εξασφαλίσει την ευρωπαϊκή τους έξοδο, οι “παρτενοπέι” θα κάνουν ένα τελικό ντεμαράζ μήπως καταφέρουν να διεκδικήσουν είσοδο  στην 4αδα.

Η αναμέτρηση αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον και η Betshop έχει ετοιμάσει μία μεγάλη γκάμα από αγορές στις οποίες μπορεί να στοιχηματίσει κανείς. Για παράδειγμα, ποιος παίκτης θα σκοράρει πρώτος, ποιος τελευταίος και πολλές ακόμη επιλογές!