Στις 20:30, η Τορίνο υποδέχεται τη Λάτσιο για την 29η αγωνιστική της Serie A και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πάρα πολλές αγορές!

Η Τορίνο μετρά 1 ισοπαλία, μία νίκη και μία ήττα μετά την καραντίνα με αυτή τη σειρά. Μετά το 1-1 (εντός) με την Πάρμα, επικράτησε της Ουντινέζε εντός έδρας (1-0), αλλά το Σάββατο γνώρισε την ήττα στη Σαρδηνία από την Κάλιαρι με 4-2. Κάκιστο το ξεκίνημα της ομάδας του Λόνγκο στον αγώνα, βρέθηκε 2-0 πίσω στο σκορ μόλις από το 17ο λεπτό και με το ξεκίνημα της επανάληψης δέχθηκε και το 3-0! Αντέδρασε με τέρματα του Μπρέμερ και του Μπελότι στο διάστημα 60-65′, αλλά λίγα λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε το τελικό σκορ από τα 11 βήματα. Δεν έχουν “καθαρίσει” ακόμη με την υπόθεση παραμονή οι “γκρανάτα” με 31 πόντους είναι μόλις στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη.

Η Λάτσιο, έστω και δύσκολα, επέστρεψε στις επιτυχίες με το 2-1 επί της Φιορεντίνα το Σάββατο και διατηρήθηκε μέσα στην κούρσα του τίτλου. Είδε τον Ριμπερί να κάνει το 0-1 στο 25ο λεπτό, με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν και στην ανάπαυλα. Στο 67ο λεπτό ο Ιμόμπιλε ισοφάρισε από επιεικώς αυστηρό πέναλτι και ο Λουίς Αλμπέρτο γύρισε το ματς στο 82ο λεπτό. Έτσι, η ομάδα του Ινζάγκι διατηρήθηκε στο -4 από τη Γιουβέντους, η οποία επίσης απόψε έχει εκτός έδρας παιχνίδι στη Γένοβα.