Στις 22:45, η ΣΠΑΛ υποδέχεται την Ίντερ για την 34η αγωνιστική της Serie A και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πάρα πολλές αγορές!

Η ΣΠΑΛ μετράει μέρες στη Serie A, αφού έξι στροφές πριν από το τέλος είναι στο -11 από τις θέσεις “σωτηρίας”. Δίχως νίκη στην μετά καραντίνα εποχή με 5 ήττες σε 6 αναμετρήσεις, δέχθηκε 14 γκολ σε αυτό το διάστημα! Την Κυριακή υπέκυψε και στην έδρα της Τζένοα με 2-0, δίχως να καταφέρει να απειλήσει καθόλου στην επίθεση.

Η Ίντερ επέστρεψε στις νίκες τη Δευτέρα με το 3-1 επί της Τορίνο. Για ένα ακόμη παιχνίδι βρέθηκε πίσω στο σκορ, από τέρμα του Μπελότι, αλλά με τους Γιανγκ, Γκοντίν, και Λαουτάρο ανέτρεψε την κατάσταση στο πρώτο 15λεπτό της επανάληψης. Έφτασε τους68 πόντους και με νίκη απόψε προσπερνά τις Αταλάντα και Λάτσιο και πάει στο -6 από την πρωτοπόρο Γιουβέντους. Η ομάδα του Κόντε έχει ξεχάσει να παίζει άμυνα μετά τη διακοπή, δέχθηκε γκολ στα 6 από τα 7 τελευταία παιχνίδια, όλα τους ήταν Over, σκόραρε σε όλα!