Στις 21:55, στο Geoffory-Guichard, διεξάγεται ο δεύτερος ημιτελικός του Κυπέλλου Γαλλίας ανάμεσα στη Σεντ Ετιέν και τη Ρεν και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πληθώρα αγορών!

Πρόκειται για νοκ άουτ αναμέτρηση με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας. Ο νικητής θα προκριθεί στον τελικό της διοργάνωσης, όπου από χθες βρίσκεται η Παρί Σεν Ζερμέν, που ήταν επιβλητική στο Λυών.

Σε άσχημη αγωνιστική κατάσταση οι “Στεφανουά”, μετρούν 5 ήττες και 1 ισοπαλία στα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος και πλέον έμπλεξαν για την παραμονή στην κατηγορία. Κατατάσσονται 16οι με 29 πόντους συγκομιδή, μόλις στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Την Κυριακή ηττήθηκαν στο ντέρμπι μίσους από τη Λυών με 2-0, μοναδική τους νίκη μέσα στο Φλεβάρη το 1-2 και η πρόκριση από τον επόμενο γύρου του θεσμού απέναντι στην Σας Εσπινάλ.

Αντιθέτως, η Ρεν βιώνει μία εντυπωσιακή σεζόν, αφού βρίσκεται στην 3η θέση  της Ligue 1 με 47 πόντους σε 27 αγώνες. Προέρχεται από δύο σερί νίκες και διατηρεί έστω και οριακά το εισιτήριο για το επόμενο Champions League. Στις 23 Φλεβάρη επικράτησε εντός έδρας της Νιμ με 2-1 και το Σάββατο πέρασε σχετικά εύκολα από την έδρα της ουραγού Τουλούζ με 0-2. Ο Μπουριζό άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό και ο Μαουάσα “κλείδωσε” τη νίκη στο 83ο. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου απέκλεισε την Μπελφόρτ με 0-3 εκτός έδρας.