betshop

Σαραγόσα και Μιραντές κοντράρονται για την 30η αγωνιστική της Λα Λίγκα 2. H αναμέτρηση διατίθεται με πληθώρα ειδικών στοιχημάτων στην Betshop.

Η επιστροφή στις νίκες απέναντι στην Τενερίφη (1-0) στο γήπεδό της ήταν μόνο μία καλή παρένθεση όπως φαίνεται για τη Σαραγόσα. Ηττήθηκε και πάλι, για τρίτη φορά στα πιο πρόσφατα τέσσερα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, μακριά από το γήπεδό της με αντίπαλο τη Ράγιο Βαγιεκάνο και σκορ 302. Έφτασε να προηγείται με 0-2 στο μισάωρο, όμως στη συνέχεια πλήρωσε τα λάθη της στην άμυνα. Είναι στη 17η θέση στον βαθμολογικό πίνακα, ισοβαθμώντας με τη 19η Αλκορκόν, που πατάει στη ζώνη υποβιβασμού.

Αναπάντεχη ήττα με ευρύ σκορ (4-0) υπέστη η Μιραντές μακριά από το γήπεδό της με αντίπαλο την Αλκορκόν, που είναι πολύ κοντά στο να υποβιβαστεί. Την κακή εμφάνιση διαδέχτηκε ισοπαλία και πάλι στο πρωτάθλημα, στο γήπεδό της κόντρα στην Εσπανιόλ (2-2). Ήταν αυτή που βρήκε δίχτυα πρώτη μόις στο 5’, ισοφαρίστηκε και στο 89’ προηγήθηκε ξανά, ωστόσο δέχτηκε τέρμα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Βρίσκεται στην 9η θέση της κατάταξης, στο -8 από την εξάδα των πλέι-οφ ανόδου.

Στις αποδόσεις της Betshop, βλέπουμε πως η Σαραγόσα έχει το πάνω χέρι για να κερδίσει. Ο άσος εντοπίζεται στο 2.43, η ισοπαλία στο 2.90 και το διπλό στο 3.30.