betshop

Η Ουαλία παίζει εντός έδρας με την Τσεχία σήμερα για τα Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022. Ο αγώνας προσφέρεται με ευρεία γκάμα αγορών στην Betshop!

Με αρνητικό αποτέλεσμα έκανε την αρχή η Ουαλία στις υποχρεώσεις της για τα Προκριματικά. Έπαιξε με το Βέλγιο εκτός έδρας και έχασε με 3-1. Ήταν αυτή που ευτύχησε να ανοίξει το σκορ νωρίς, στο 10’, με τον Γουίλσον. Ωστόσο, το Βέλγιο ξεδίπλωσε την ποιότητά του στο χορτάρι με δύο τέρματα στο επόμενο 20λεπτο, ενώ στο 73’ οι φιλοξενούμενοι υπέπεσαν και σε πέναλτι, που οδήγησε στο τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητη παραμένει μέχρι στιγμής η Τσεχία στα παιχνίδια που έχει δώσει για τα Προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022. Για αρχή, συνέτριψε την Εσθονία εκτός έδρας με 2-6, πραγματοποιώντας σαρωτική εμφάνιση. Έδειξε αρκετά σκληροτράχηλη και απέναντι στο Βέλγιο στο πιο πρόσφατο ματς της, στο γήπεδό της αυτή τη φορά, που έληξε 1-1. Ήταν, μάλιστα, αυτή που βρήκε δίχτυα πρώτη στο 50’, για να δεχτεί την ισοφάριση 10 λεπτά αργότερα.

Τον πρώτο λόγο για να κερδίσει το ματς έχει η Τσεχία. Στην betshop.gr, βλέπουμε πως ο άσος παίζεται σε απόδοση 3.08, η ισοπαλία στο 3.28 και το διπλό στο 2.70.