betshop

Στις 22:00, η Ντινάμο Κιέβου υποδέχεται τη Γάνδη για τα playoffs του Champions League και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πληθώρα στοιχημάτων.

Στο πρώτο παιχνίδι του Βελγίου, οι Ουκρανοί έκαναν αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στους χρυσοφόρους ομίλους, αφού επικράτησαν με σκορ 1-2. Ο Σουπριάγκα άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό και η Γάνδη ισοφάρισε λίγο πριν το ημίχρονο. Η αποβολή του Μπέζους στο 53ο λεπτό άλλαξε τις ισορροπίες υπέρ των φιλοξενούμενων, οι οποίοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα στο 79′, με τον Ντε Πένια. Απόλυτο φαβορί για την πρόκριση πλέον η ομάδα του Μιρτσέα Λουτσέσκου.

Εντός των συνόρων, η Ντινάμο είναι πρώτη στο πρωτάθλημα με απολογισμό τριών νικών και μίας ισοπαλίας στη νέα σεζόν. Το Σάββατο πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μινάζ με σκορ 0-4!

Η Γάνδη συνεχίζει να προβληματίζει και στο εγχώριο πρωτάθλγμα αφού την Παρασκευή ηττήθηκε ξανά εντός έδρας, αυτή τη φορά από τη Λέουβεν με 2-3. Δίχως συγκέντρωση οι Βέλγοι βρέθηκαν να χάνουν 0-3 στο 48ο λεπτό, πριν μειώσουν με τους Ντορς και Κλάιντεστ να ευστοχούν από τα έντεκα βήματα.