Στις 22:45, η Μίλαν υποδέχεται τη Γιουβέντους στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής στη Serie A και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πάρα πολλές αγορές!

Σε πολύ καλή κατάσταση έχει επιστρέψει μετά τη διακοπή η Μίλαν και το Σάββατο πέρασε σα σίφουνας από τη Ρώμη σκορπώντας την επίδοξη πρωταθλήτρια Λάτσιο με 0-3! Ανώτεροι από το ξεκίνημα οι ροσσονέρι, προηγήθηκαν 0-2 από το 34ο λεπτό χάρη σε γκολ των Τσαλχάνογλου και Ζλάταν (πέναλτι) και στο 59ο λεπτό ο Ρέμπιτς έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της! Αυτή ήταν η τρίτη νίκη της Μίλαν στα τέσσερα παιχνίδια μετά την καραντίνα, με αποτέλεσμα να φτάσει τους 46 πόντους και να είναι στο -2 από τις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Europa League.

Αγκαλιά με το 8ο σερί πρωτάθλημα είναι η Γιουβέντους μετά τα αποτελέσματα του Σαββάτου. Η ίδια έκανε το χρέος της επικρατώντας με 4-1 στο τοπικό ντέρμπι του Τορίνο και είδε τη Λάτσιο να χάνει έδαφος στην κούρσα. Έτσι η διαφορά πήγε στο +7 για την ομάδα του Σάρρι! Απέναντι στην Τορίνο οι μπιανκονέρι προηγήθηκαν από 3ο λεπτό με τον “σεληνιασμένο” Ντιμπαλά, ο Κουαδράδο έκανε το 2-0 στο 29′ και ο Κριστιάνο “κλείδωσε” το τρίποντο με εκπληκτικό φάουλ για το 3-1 στο 61′. 4/4 νίκες στη Serie A για τη Γιούβε μετά τη διακοπή με 13 γκολ ενεργητικό!