Στις 22:45, η Γιουβέντους υποδέχεται τη Λέτσε στην εκκίνηση της 28ης αγωνιστικής στη Serie A και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πάρα πολλές αγορές!

Η Γιούβε επέστρεψε στη Serie A με νίκη. Μετά το χαμένο τελικό από τη Νάπολι, ταξίδεψε στην Μπολόνια με εγρήγορση στο παιχνίδι της και “καθάρισε” την υπόθεση νίκη πριν το ημίχρονο. Ο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό από τα 11 βήματα σε πέναλτι που καταλογίστηκε σε τράβηγμα του Ντε Λιχτ μετά από κόρνερ. Ο Ντιμπαλά στο 36ο λεπτό έκανε το 0-2 με υπέροχο γκολ στο αριστερό “παραθυράκι” του Σκορούπσκι. Στην επανάληψη η ομάδα του Σάρρι διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμά της. Η Λάτσιο ηττήθηκε την Τετάρτη στο Μπέργκαμο και απόψε με νίκη οι μπιανκονέρι ανοίγουν την ψαλίδα στο +6.

Η Λέτσε αντιθέτως πραγματοποίησε κάκιστη εμφάνιση στην επιστροφή της από την καραντίνα και ηττήθηκε εντός έδρας από τη Μίλαν με το βαρύ 1-4. Ο Μανκόσου ισοφάρισε με πέναλτι σε 1-1 στο 54ο λεπτό, όμως στα επόμενα τρία λεπτά οι γηπεδούχοι δέχθηκαν δύο τέρματα και το ματς ξέφυγε. Αυτή ήταν η 3η σερί ήττα για τη Λέτσε, η οποία παραμένει (έστω και στην ισοβαθμία) εντός επικίνδυνης ζώνης με 25 πόντους. Αποτελεσματικότερη μακριά από την έδρα της η ομάδα του Λιβεράνι, έχει κατακτήσει τους 14 πόντους της.